Złoto biegów przełajowych dla sztafety Gimnazjum z Turowa

Sezon 2016/17 zbliża się dużymi krokami. Nasze drużyny nie próżnują. Rocznik 2003 składający się od września wyłącznie z uczennic Zespołu Szkół w Turowie, uczęszczających do I klasy gimnazjum wystąpił w powiatowej szkolnej rywalizacji biegowej.

29 września 2016 dziesięć koszykarek grupy Marcina Gurtatowskiego wzięło udział w  sztafetowych biegach przełajowych.

Przygotowywane od początku września przez wybitną lekkoatletkę Antoninę Rychter, nauczycielkę wychowania fizycznego dziewcząt, zaskoczyły nie tylko swoich opiekunów. Zajmując pierwsze miejsce, z dużą przewagą nad rywalkami, zdeklasowały zarówno szkoły gimnazjalne jak i licealne naszego powiatu.

Dziewczęta przygotowania do sezonu rozpoczęły jeszcze w sierpniu na obozie sportowym. Dziś wyraźnie widać jak wiele pracy wykonują na lekcjach WF i treningach. Dzięki wsparciu pracy trenerskiej w naszym klubie, jakie daje królowa wszystkich dyscyplin – lekkoatletyka, przy niesłabnącym zaangażowaniu w treningi – możemy niebawem liczyć na sukcesy na parkietach regionu.

Sztafeta w składzie: Eliza Tomaszewska (kapitan), Joanna Kowalik, Narina Tiede, Izabela Komorska, Martyna Sławińska, Julia Sobolczyk, Martyna Sobolczyk, Adrianna Maciukiewicz, Julia Nocek, Joanna Jurak, nauczyciel WF Antonina Rychter.

Gratulujemy sukcesu i złotych medali, tym bardziej, że wszystkie startujące zawodniczki jeszcze raz podkreślimy, to uczennice pierwszej klasy gimnazjum.

Życzymy udanych startów w zawodach regionalnych.

Antonina Rychter

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.