Dzień Otwartych Drzwi

W dniu 14 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół w Turowie w ramach Dnia otwartych Drzwi, odbył się finał akcji charytatywnej na rzecz osób potrzebujących podczas której zbierana była żywność i fundusze oraz został wystawiony spektakl w formie teatru cieni przygotowany przez klasę III Gimnazjum pod kierunkiem Pani Antoniny Rychter. Spektakl nosił tytuł „O Bogu, który stworzył człowieka”.

Co było przesłaniem tego przedstawienia? W czasie Świąt Bożego Narodzenia zastanawiamy się, dlaczego Bóg stał się człowiekiem? Główny motyw samego aktu wcielenia jest taki, że Bóg, który stworzył człowieka do szczęścia, chce człowiekowi to szczęście przywrócić. Dlaczego Bóg tak postępuje? Wyłącznie dlatego, że tego chce. Nie ma po stronie człowieka powodów, dla których Bóg miałby się w niego wcielać. Nie ma po stronie człowieka żadnych powodów, dla których Bóg powinien go kochać. Na tym polega najwspanialszy przymiot Boga – miłosierdzie. 

Teatr cieni przygotowany przez uczniów Naszej Szkoły był próbą ukazania tej prawdy. Nietypowe jasełka stały się okazją, by kolejny raz, w trochę metaforyczny sposób, odsłonić tajemnicę Bożego Narodzenia. Wielkie wyrazy uznania należą się wszystkim aktorom – za ich pomysłowość i zaangażowanie. Niezwykła wrażliwość i utalentowanie osób biorących udział w spektaklu znów dały znać o sobie, sprawiając, że odbiorca mógł zachwycić się prawdą o Bożym Narodzeniu. 
Cóż można więcej napisać o szkolnym spektaklu? Lepiej samemu go obejrzeć w załączonym filmiku.

Antonina Rychter

 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.