Uczniowie klas drugich w Centrum Edukacji Ekologicznej

Uczniowie klas drugich pod opieką wychowawców – pani K. Jakubowskiej i W. Pakulniewicz wezmą udział w cyklu spotkań przyrodniczych zorganizowanych w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku.

W miesiącu grudniu uczniowie już dwukrotnie mieli możliwość uczestniczenia w Centrum Edukacji Ekologicznej w niezwykłej lekcji przyrodniczej.

Celem pierwszych zajęć było poszerzenie wiedzy na temat lasu i jego mieszkańców. Uczniowie zwiedzili sale tematyczne oraz obejrzeli zgromadzone w niej eksponaty edukacyjne, pozwalające lepiej poznać i zrozumieć zachodzące zmiany w przyrodzie. W Sali leśnej dzieci rozpoznawały gatunki drzew, uczyły się obliczać ich wiek. Szukały odpowiedzi na pytania: po co roślinom potrzebne są liście. Poprzez doświadczenia i obserwacje rozpoznawały odgłosy, ślady i tropy zwierząt. Uczniowie zwiedzili również salę z okazałymi akwariami, w których znajdowały się m.in. węgorze, szczupaki, pstrągi, sieje i jesiotry.

Podczas kolejnej wizyty w Centrum Edukacji Ekologicznej uczniowie poszerzali swoją wiedzę na temat zjawisk pogodowych, roli wiatru w przyrodzie i możliwości wykorzystania go do produkcji energii elektrycznej.

Tak atrakcyjne i urozmaicone zajęcia rozbudzają u uczniów zainteresowania, fascynację światem przyrody. Z niecierpliwością dzieci czekają na kolejne ciekawe spotkanie  z przyrodą.

Wiesława Pakulniewicz

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.