Festiwal Nauki w Koszalinie

Dnia 2.09.2016r. 48 osobowa grupa młodzieży z Zespołu Szkół w Turowie wzięła udział w Festiwalu Nauki zorganizowanym przez Politechnikę Koszalińską. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli pokaz dronów, mobilnych robotów, pracę drukarek 3D, uczestniczyli w zajęciach labooratoryjnych: “Chemiczne czary mary”, “Świat zapachów”, “Czy psucie może być pouczające” oraz “Bernouli w akcji”. Duże zainteresowanie wzbudził spektakl z wykorzystaniem świateł laserowych. Udział w festiwalu dostarczył młodzieży wiele zabawy, utrwalił niektóre poznane wcześniej na lekcjach prawa i zjawiska. Taki bezpośredni kontakt z praktycznym zastosowaniem fizyki, chemii, informatyki może przyczynić się do rozwoju zainteresowań przedmiotami przyrodniczymi u uczniów.

  Anna Turkowska

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.