„Starsi czytają młodszym” – Akcja czytelnicza w oddziale przedszkolnym w grupie 4-latków

We wtorek 10 stycznia nasi najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego  gościli u siebie na zajęciach swoich starszych kolegów. Uczniowie klasy II b wraz z wychowawcą po raz kolejny w tym roku szkolnym odwiedzili grupę 4- latków.  Wizyta odbyła się w ramach akcji „Starsi czytają młodszym” realizowanej w naszej szkole. Celem akcji jest nie tylko propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, ale również integrowanie uczniów starszych z przedszkolakami. Tym razem uczniowie  przeczytali swoim młodszym kolegom wiersze Jana Brzechwy . Maluchy z ogromnym zainteresowaniem słuchały czytanych utworów, bezbłędnie odpowiadały na pytania dotyczące treści wierszyków i kolorowały do nich ilustracje. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach plastycznych przeprowadzonych przez nauczyciela oddziału przedszkolnego. Na koniec spotkania przedszkolaki próbowały swoich sił odgadując przygotowane zagadki. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły. Drugoklasiści już nie mogą  doczekać się kiedy wezmą udział w kolejnej akcji czytelniczej w oddziale przedszkolnym.

Kamila Jakubowska

Bogumiła Załucka

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.