Dzień Babci i Dziadka

Zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest już tradycją w naszej szkole. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen radości, uśmiechów i wzruszeń. Licznie przybyli goście z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Dzieci włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Wnuczęta z Oddziałów przedszkolnych oraz klasa trzecia przygotowały piękny program artystyczny. Mali artyści , niektórzy po raz pierwszy mogli przedstawić swoje talenty aktorskie, recytatorskie i muzyczne. Babcie i dziadkowie podziwiali swoje wnuczęta w różnych formach artystycznych. Młodzi artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Dużo humoru i śmiechu wywołała inscenizacja wiersza J. Tuwima pt. ,,Rzepka’’. Wszystkie dzieci z grupy 4-latków z zaangażowaniem wcieliły się w  odtwarzane role, dzięki pięknym kostiumom przygotowanym przez rodziców. Swoje talenty muzyczne zaprezentowała klasa trzecia, która swoim śpiewem uświetniła imprezę. Łzy wzruszenia wywołał taniec dziewczynek z klasy ,,0’’. Wykonały go z taką gracją, lekko i subtelnie, że goście nie kryli wzruszenia. Oklaskom nie było końca. W uroczystości uczestniczyła Dyrektor ZS w Turowie  Pani Ilona Kaźmierska, która złożyła najserdeczniejsze życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom. Następnie dzieci wraz z Babciami i Dziadkami zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji poczęstunek.  Atmosfera naszej uroczystości była wspaniała. Gorące podziękowania należą się Rodzicom, którzy tak wspaniale zaangażowali się w przygotowanie imprezy.

Dzieci poprzez wiersze, piosenki, inscenizację i taniec mogły podziękować kochanym Babciom i Dziadkom za mądrość, miłość i czas podarowany swoim wnukom. Bardzo cieszymy się z tego spotkania, które pokazało, jak mocna więź łączy wnuków z ich Babciami i Dziadkami.

Opracowała:

Bogumiła Załucka

Beata Kaszuba

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.