Lapbook – zwykła teczka inaczej

Lapbook to prosta metoda wspierania edukacji, która wzbudza zainteresowania i kreatywność uczniów. Polega na tworzeniu lapbooka – książki zbierającej i porządkującej wiedzę na określony temat, wykonywanej własnoręcznie. Lapbook zawiera materiały w formie rysunków, obrazków, terminów, słówek, zdjęć, wykresów, które umieszczane są w mini książeczkach, klapkach, okienkach, kieszonkach. Walory edukacyjne sprawiają, że może być wykorzystywany na każdym przedmiocie i rodzaju zajęć.

Uczniowie klasy III wykonali 3 różne tematycznie lapbooki:

  1. Święta Bożego Narodzenia
  2. Stąd jesteśmy
  3. Zwierzęta Afryki

Zapraszamy do obejrzenia naszych prac i zachęcamy wszystkich do wykonania własnych lapbooków.

Uczniowie klasy III i wychowawca K. Ludwiczak

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.