„Polak Mały” – Przedstawienie Wrocławskiego Teatru „Artens”

Dnia 7  lutego 2017r. uczniowie klasy II A, II B i  III edukacji wczesnoszkolnej  wspólnie z opiekunami wybrali się   na przedstawienie teatralne pt. „Polak mały”. Sztukę przygotował Wrocławski Teatr ARTENES w oparciu o wiersz „ Kto ty jesteś- Polak mały” Władysława Bełzy .

Spektakl miał charakter patriotyczny, dużo było  w nim  piosenek i efektów specjalnych.   Aktorzy poprzez liczne przykłady ukazali podstawowe treści patriotyczne. W humorystyczny sposób przedstawione zostały znane legendy: „O Lechu, Czechu i Rusie”, „O Syrence Warszawskiej”, „O Wandzie, co nie chciała Niemca” oraz „O Lajkoniku”. Uczniowie  brali czynny udział w przedstawieniu odpowiadając na pytania z wiersza Władysława Bełzy pt. „Kto Ty jesteś? – Polak mały”. To wyjątkowe przedstawienie okazało się doskonałą lekcją historii dla każdego z nas.

Wych. K. Jakubowska, K. Ludwiczak, W, Pakulniewicz

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.