Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Obchody Międzynarodowego Dnia Książki odbyły się w klasie II B z udziałem dzieci 4 i 5- letnich w ramach akcji „Starsi czytają młodszym”. Główną ideą tego święta jest promocja czytelnictwa, w związku z tym dzieci miały możliwość podzielenia się wiedzą dotyczącą znajomości literatury dziecięcej. Maluchy z ogromnym zainteresowaniem słuchały czytanych przez uczniów klasy drugiej utworów literackich, bezbłędnie odpowiadały na pytania dotyczące ich treści oraz kolorowały do nich ilustracje. Uczestniczyły także w różnych konkurencjach, w których wykazały się aktywnością ruchową oraz umiejętnością pracy w grupie. Niezwykłe spotkanie przebiegało w miłej, serdecznej i radosnej atmosferze, w której wszyscy wspaniale bawili się w towarzystwie książek. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za niezapomniane, pełne emocji spotkanie. Wspaniała atmosfera zajęć  na długo pozostanie w pamięci wszystkich dzieci, a u drugoklasistów na pewno rozbudzi zamiłowanie do książek i czytania.

Kamila Jakubowska, Bogumiła Załucka

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.