Światowy Dzień Zdrowia 2017

Każdego roku 7 kwietnia obchodzony jest jako Światowy Dzień Zdrowia. Temat przewodni tegorocznych obchodów brzmiał”Depresja – porozmawiajmy o niej”. Uczniowie naszej szkoły zostali zapoznani przez wychowawców  i nauczyciela biologii z objawami, przyczynami i skutkami tej groźnej i przeważnie lekceważonej choroby. Na holu szkolnym przygotowano gazetki poświęcone tej tematyce. Dzieci z klas 0-III przypomniały o zasadach zdrowego odżywiania, które ma wpływ na  nasz nastrój i samopoczucie. Wzięły udział w konkursie plastycznym na reklamę wybranego zdrowego produktu. Wszystkie ich prace zostały wyeksponowane na holu szkolnym.  7 kwietnia ogłoszony był również jako dzień, w którym staramy się spożywać wyłącznie zdrowe produkty. Podjęte działania miały za zadanie utrwalenie wśród uczniów przekonania,że stan naszego zdrowia w znacznym stopniu zależy od tego jak będziemy o nie dbali.

Anna Turkowska, Kamila Jakubowska

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.