Międzyszkolny Gminny Konkurs Piosenki Ekologicznej w ramach projektu „Świadomi Ekologicznie Nastolatkowie”

Kto by przypuszczał, że konkurs piosenki może zmienić się w prawdziwy koncert. A jednak …. . 7 kwietnia w naszej szkole zawitali utalentowani wokalnie uczniowie z Wierzchowa, Żółtnicy i Parsęcka. Oczywiście i my mieliśmy swoich przedstawicieli w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa i gimnazjum. Po całej szkole płynęły dźwięki pięknie wykonywanych utworów muzycznych o treści ekologicznej. Jury, w którego składzie byli przedstawiciele wszystkich uczestniczących szkół, pod wodzą fachowca w dziedzinie muzyki, pana Krzysztofa Leśniewskiego, miało bardzo trudny wybór, aby wskazać laureatów konkursu. Wszyscy wykonawcy okazali się bardzo utalentowani.

W ostateczności w kategorii gimnazjum wygrała Patrycja Kowalska z Wierzchowa z piosenką „Słońca twarz”. II miejsce zajął zespół wokalny z Turowa w składzie: Joanna Okoń-Jurak, Wiktoria Zalejasz, Katarzyna Gawęcka, Natalia Rak, Weronika Michalak, który wykonał utwór „Moja planeta”. Natomiast, w kategorii szkoły podstawowej wygrał duet z Wierzchowa w składzie Oliwia Suczyk i Dawid Gawrosz z piosenką „Gołębi song”. II miejsce zajęły dzieci z Żółtnicy, które wykonały „Piosenkę ekologiczną”. Na III miejscu znalazły się aż 3 piosenki „Wizyta w lesie”, którą zaśpiewała Katarzyna Kowalczyk z Parsęcka; zespół ze Szkoły Podstawowej w Sporem i uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Turowie z utworem „Pięknie żyć”. Wszyscy wyżej wymienieni uczniowie zaśpiewają 27 kwietnia w Kinie „Wolność” w Szczecinku, podczas występów podsumowujących cały projekt.

Po zakończonej walce na dźwięki, uczestnicy posilili się drożdżówką z soczkiem i wyruszyli autokarem do swoich szkół. Było tak „koncertowo”, że być może powtórzymy to za rok.

I.K

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.