Znamy wiersze Juliana Tuwima

Już po raz kolejny w tym roku szkolnym dzieci z oddziału przedszkolnego z grupy 6-latków gościły u siebie na zajęciach swoich starszych kolegów. Ta wizyta odbyła się w ramach akcji „Starsi czytają młodszym” realizowanej w naszej szkole. Uczniowie z klasy 2a czytali z podziałem na role wiersze Juliana Tuwima chcąc wzbudzić w swoich młodszych kolegach radość z obcowania z książką oraz zachęcić do rozwijania zainteresowań czytelniczych. Spotkaniom towarzyszyły inne akcje, takie jak: zagadki, kalambury, układanki, prace plastyczne oraz wspólna zabawa. W ramach współpracy dzieci przygotowały inscenizację wiersza „Rzepka”, przy której było wiele wyśmienitej zabawy.

Wiesława Pakulniewicz

Beata Kaszuba

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.