W krainie bajek –zostań miłośnikiem czytelnictwa

Już od najmłodszych lat dbamy o systematyczny kontakt dziecka z książką. Aby rozbudzić w dzieciach zamiłowanie do czytelnictwa  grupa 5i 6 latków z  Oddziału Przedszkolnego uczestniczy w zajęciach w Bibliotece Szkolnej. Dzięki współpracy z bibliotekarką szkolną  panią Bożeną Baran,  dzieci poznały pracę bibliotekarza, zasady korzystania z biblioteki a przede wszystkim mają okazję do rozwijania swoich pasji czytelniczych. Pani bibliotekarka wypożycza nam książki wybrane przez dzieci, które umieszczamy w naszym przedszkolnym ,,kąciku książki”. Wychowawczyni codziennie czyta dzieciom ulubione bajki, baśnie, których słuchanie umila dzieciom pobyt w przedszkolu oraz zachęca do sięgania po książki. Dzieci uczą się szanowania wypożyczonych książeczek.
Po przeczytaniu bajki organizujemy teatrzyk, dzieci przedstawiają treść przeczytanej książki wcielając się w różne postaci z bajek. Ich kreatywność i wyobraźnia jest olbrzymia. Dzieci  wspaniale się przy tym bawią i bardzo angażują  w zajęcia, a jednocześnie z radością i chęcią sięgają po kolejne bajki.

Wychowawca oddziału przedszkolnego:

Beata Kaszuba

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.