Apel z okazji Konstytucji 3 Maja

Dziś – 4 maja 2017 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja – która była pierwszą konstytucją  w Europie i drugą na świecie.  Uroczystość przygotowali uczniowie z klasy II gimnazjum oraz klasy IV, V i VI szkoły podstawowej. Część artystyczna przypomniała ważne wydarzenia z historii Polski. Wraz z występującymi, przenieśliśmy się do XVIII wieku. Wierszem, śpiewem i flagą państwową uświetniono całą uroczystość z nadzieją, że pamięć o wielkich czynach naszych przodków nigdy nie zaginie. Uczniowie przybliżyli zebranym wydarzenia, które poprzedziły uchwalenie konstytucji i wyjaśnili, jakie to miało znaczenie dla Polaków. Tekst mówiony ubarwiły najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne. Występujący zostali nagrodzeni brawami.

M.W

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.