Spotkanie adaptacyjne dla dzieci z OP oraz klasy pierwszej

W dn. 25.04.2017r gościnne progi naszej szkoły przekroczyli rodzice wraz z dziećmi, które w przyszłym roku szkolnym rozpoczną edukację w Oddziale przedszkolnym oraz klasie pierwszej. Miłych gości powitały dzieci z grupy 4-latków oraz kl. 0 . Miłą atmosferę spotkania spowodowały występy naszych małych artystów. Dzieci młodsze przygotowały humorystyczną inscenizację wiersza J. Tuwima, natomiast ,,tancerki’’ z kl. 0 romantyczny taniec ze wstążkami. 16 maja gościliśmy rodziców i dzieci, które nie uczestniczyły w naszym spotkaniu w kwietniu.  Nasi przyszli wychowankowie szybko poczuli się swobodnie i wesoło,  z ciekawością przyłączyli się do wspólnych zabaw, przygotowanych przez nauczycielki z OP. Dzieci zaprezentowały swoje talenty plastyczne, rysując i kolorując obrazki. Przyszłe pierwszaki uczestniczyli w swojej pierwszej lekcji. Z dużą przyjemnością i zaangażowaniem wykonały śmiesznego gniotka, zwiedziły szkołę oraz wypróbowały swoje siły  i umiejętności sportowe na sali gimnastycznej. Rodzice z dumą i radością obserwowali swoje pociechy w czasie zajęć i zabaw.

Dni otwarte szkoły pomagają rodzicom oraz dzieciom w przełamaniu pierwszych stresów i niepokojów związanych z pójściem do przedszkola i szkoły. Po pierwszym miłym spotkaniu wszyscy bez tremy czekamy na kolejne.

Wychowawcy:

Bogumiła Załucka

Beata Kaszuba

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.