Projekt ,,Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej”- „Dzieciństwo bez próchnicy” – udział oddziału przedszkolnego w projekcie

W roku szkolnym 2016/17 uczniowie z oddziału przedszkolnego ( grupa 5 i 6 latków) uczestniczyli w projekcie . „Dzieciństwo bez próchnicy” realizowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi  Unii Europejskiej współfinansowanego przez Ministerstwo Zdrowia. Poprzez udział w projekcie uczniowie wraz z rodzicami poszerzali i kształtowali  swoją wiedzę w zakresie prawidłowych nawyków szczotkowania zębów przez dzieci. Celem programu były starania o zdrowe zęby, zmniejszenie nasilenia występowania choroby próchnicowej. Uczniowie z oddziału przedszkolnego z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych realizowanych w ramach projektu.. Podczas zajęć towarzyszył dzieciom Królik Pampiś, który opowiadał  co zrobić, aby mieć zdrowe zęby .Ponadto pani pielęgniarka przeprowadzała pogadanki na temat prawidłowego szczotkowania zębów. W miesiącu listopadzie pani stomatolog przeprowadziła przegląd uzębienia dzieci. Podczas prowadzonych zajęć wychowawca przypominał dzieciom o najważniejszych zasadach, których przestrzeganie jest ważne dla prawidłowej  higieny jamy ustnej. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli we wszelkich działaniach realizowanych w zakresie projektu a nabyta wiedza została zastosowana w praktyce.

Wychowawca: Beata Kaszuba

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.