Wycieczka do Westergellersen

W roku szkolnym 2016/2017 współpraca naszej szkoły ze szkołą partnerską z Westergellersen była bardzo owocna. W ramach tej współpracy w maju, w dniach 10.05-14.05.2017r uczniowie odwiedzili swoich kolegów i koleżanki z Westergellersen. Jak zawsze zostaliśmy serdecznie powitani przez uczniów i nauczycieli. Tematem przewodnim było miasto Luneburg w średniowieczu.

Uczniowie zostali podzieleni na 3 grupy, gdzie wspólnie z uczniami niemieckimi brali udział w zajęciach lekcyjnych. W trakcie zajęć poszerzali wiadomości na temat życia w średniowieczu a także poznawali słownictwo w języku niemieckim związane z epoką średniowiecza. Każda grupa wykonywała zamki średniowieczne z tektury a nawet ze słodyczy. Nie zabrakło również fascynujących wycieczek. Uczniowie zwiedzili Muzeum Soli w Luneburgu gdzie dowiedzieli się jak w średniowieczu wydobywano i jak uzyskiwano sól. Kolejną atrakcją by pobyt na wieży ciśnień w Luneburgu. Uczniowie mogli obejrzeć panoramę miasta jak również dowiedzieli się jak dawniej dostarczano wodę do mieszkań. Ponadto uczniowie zwiedzili miasto Luneburg oraz średniowieczny Ratusz. Spacerując uliczkami starego miasta zwiedzili zabytki i dowiedzieli się jak wyglądał Luneburg w średniowieczu. Każdego wieczoru spędzali czas na wspólnych grach i zabawach w towarzystwie niemieckich kolegów i koleżanek.

W ostatnim dniu wizyty odbyło się podsumowanie spotkania. Każda wymiana polsko- niemiecka dostarcza mnóstwa wrażeń, przynosi uczniom nie tylko wiele  radości ale i  uczy czegoś nowego. Pomaga uczniom nie tylko oderwać się od szkolnej rzeczywistości ale również uczy młodych ludzi przydatności uczenia się języków obcych. Dzięki tej wymianie uczniowie mieli możliwość poszerzenia wiadomości na temat życia w Luneburgu w czasie średniowiecza. Ponadto uzyskali informację jak dawnie wydobywano i pozyskiwano sól a także jak dostarczano wodę do mieszkań.

Zorganizowanie każdej wymiany polsko-niemieckiej  możliwe jest dzięki finansowemu wsparciu Gminy Szczecinek jak i dodatkowemu wsparciu finansowemu z PNWM (Polsko-Niemiecka Wymiana Młodzieży).

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.