Dzień Niemiecki

W piątek 26.05.2017r odbył się po raz kolejny w naszej szkole  Dzień Niemiecki, propagujący naszego zachodniego sąsiada i zachęcający do nauki jego języka. W imprezie wzięli udział uczniowie  klas II, IV, V i I. Każda klasa miała zadanie do wykonania .

Klasa I wykonała flagi niemieckie. Klasa II miała do wykonania plakat pod hasłem „Sommerferien” czyli wakacje. Uczniowie malowali wszystko co im się kojarzy z wakacjami.Za pomocą słownika zapisywali w języku niemieckim zwroty związane  z wakacjami a następnie podpisywali w języku niemieckim rzeczowniki znajdujące się na plakacie. Była to dobra okazja na powtórzenie znanych dzieciom już słówek  jak i poznanie nowego słownictwa.

Nie zabrakło również kuchni niemieckiej. Klasa IV wykonywała niemiecką sałatkę ziemniaczaną „Kartoffelsalat” , którą można było spróbować w trakcie przerw śródlekcyjnych. Uczniowie mogli również w trakcie przerw posłuchać muzyki niemieckiej w wykonaniu znanych niemieckich wykonawców.

Klasa V wykonywała w grupach plakaty pod hasłem „Deutsche Produkte”- niemieckie produkty oraz ” Medikamente” niemieckie lekarstwa. Uczniowie umieścili na plakatach niemieckie nazwy lekarstw jak również znane niemieckie nazwy słodyczy. Wszystkie prace uczniowie wywiesili na górnym holu. Uczniowie chętnie brali czynny udział w imprezie a przy tym świetnie się bawili. Ten dzień był świetną okazją do poszerzenia wiedzy w sposób łatwy i przyjemny.

Nad całością czuwała organizatorka imprezy- Katarzyna Stępień- nauczycielka języka niemieckiego.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.