3 czerwca – Piknik rodzinny w naszej szkole

To był wspaniały dzień. Na sobotnie przedpołudnie 3 czerwca pogoda i dobry humor były zaplanowane już od dawna. Przygotowania do pikniku rodzinnego zapowiadały, że  będzie to wyjątkowy dzień. Rzeczywiście taki był. 

Już od samego rana widać było wielkie poruszenie. Wiele ciekawych stoisk, unoszący się w górę zamek dmuchany wywoływał na twarzach dzieci uśmiech i wielkie szczęście. Wszystkie atrakcje cieszyły się ogromnym powodzeniem. Przy każdym były długie kolejki, każdy chciał zjeść przepyszne ciasto, wygrać szczęśliwy los na loterii fantowej przygotowanej przez radę rodziców. Przy stoliku warsztatowym dzieci i odważni rodzice z  pomalowanymi twarzami przemieniali się w kotki, tygryski i inne zwierzątka, Panowie strażacy pokazywali dzieciom jak wygląda w środku wóz strażacki .Przejęte maluchy z dumą przymierzały hełmy strażackie.

Dziewczynki, które chciały wyglądać jak damy udały się do salonu piękności, przy którym wyczarowywane były cudowne fryzury według życzeń. Były to warkoczyki, loki i inne fryzjerskie dzieła. Jak na piknik przystało była też okazja do zjedzenia upieczonej przez siebie pysznej kiełbaski z ogniska. Przez odważnych i niezmordowanych stale oblegany był zamek dmuchany. Nie zabrakło również licznych atrakcji i konkurencji sportowych oraz wspaniałych nagród za udział i zdobyte zwycięskie miejsca. Smak przepysznych francuskich bułeczek czujemy do dzisiaj. Wielu przybyłych korzystało ze  stanowisko, na którym można było pogłębić i utrwalić swoją wiedzę na temat pierwszej pomocy.

Ten piękny, niezapomniany dzień udał się dlatego, ze wszyscy, a więc rodzice i dzieci, pracownicy szkoły i nauczyciele współorganizowali tę uroczystość. W organizacji wspomogli nas Powiatowa Straż Pożarna w Szczecinku, Zespół Szkół nr 2 im. Ks. Warcisława IV w  Szczecinku, Akademia Ratownicza przy HUFCU  Szczecinek ZHP oraz prywatni sponsorzy.

Dziękujemy wszystkim za wyjątkowy Dzień Dziecka w naszej szkole. Cieszymy się, ze sprawił on tak wiele szczęścia i radości naszym ukochanym dzieciom. Życzymy, aby każdy nadchodzący dzień był równie wspaniały jak ten, który razem przeżyliśmy.

Beata Kaszuba

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.