Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

23 czerwca to dzień, w którym kończy się rok szkolny i zaczynają wakacje.

W naszej szkole uroczystość zakończenia roku szkolnego była podzielona na dwie części.

Pierwsza część rozpoczęła się o 9:00 i była poświęcona klasom 0-III. Podczas apelu dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki. Następnie głos zabrała Pani dyrektor Ilona Kaźmierska i przekazała dzieciom życzenia bezpiecznych wakacji. Na koniec dzieci pożegnały rok szkolny piosenką o wakacjach.

 Druga część rozpoczęła się o godzinie 12:00 i była poświęcona klasom IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum. Uroczysty apel rozpoczęli uczniowie klasy III gimnazjum zatańczeniem Poloneza. W dalszej części przywitano gości, wśród których między innymi byli: Zastępca Wójta pani Edyta Wieleba-Matyśniak, dyrektorzy gminnych szkół, radni, sołtysi, ksiądz proboszcz oraz rodzice.

Po przywitaniu gości przyszedł czas na wyróżnienie najlepszych uczniów, nagrodzono również pracę w samorządzie szkolnym i sklepiku, wolontariuszki oraz najlepszych sportowców. Najlepszym uczniom ze wszystkich gminnych szkół nagrody wręczyła Zastępca Wójta pani Edyta Wieleba-Matyśniak.

Ten dzień to także czas pożegnania z klasą trzecią gimnazjum. Po części oficjalnej zabrali głos absolwenci. Przygotowali ciekawy program artystyczny, którym pożegnali się z gronem pedagogicznym, wychowawcą i młodszymi kolegami. Nie zabrakło także ukradkiem ocieranych łez, bo to przecież koniec przygody w  naszej szkole.

Po apelu uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami, a potem opuścili mury szkoły, by udać się na wymarzone wakacje.

M.W

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.