Narodowe czytanie

Nasza szkoła jak co roku wzięła udział w Narodowym Czytaniu. Od początku istnienia projektu z chęcią włączyliśmy się w to wspólne upowszechnianie czytelnictwa i promowanie polskiej literatury.

 Narodowe Czytanie po raz pierwszy odbyło się w 2012 r. Czytano wówczas „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, a w następnych latach dzieła Aleksandra Fredry (2013 r.), Trylogię Henryka Sienkiewicza (2014 r.) i „Lalkę” Bolesława Prusa (2015 r.). W 2016 r. lekturą Narodowego Czytania było „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.  Tegoroczne Narodowe Czytanie „Wesela” odbędzie się w roku poprzedzającym 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego  zorganizowaliśmy  4 września 2017r. Czytanie tej niełatwej lektury odbyło się na każdej godzinie języka polskiego w klasach IV-VII SP  i II -III G. 
Z biblioteki szkolnej udostępnione zostały książki, aby słuchacze – uczniowie klas mogli śledzić czytany tekst . Obszerny fragment I aktu dramatu odczytali również sami uczniowie.

Mariola Stefaniak, Małgorzata Kur

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.