Spotkanie z Policjantem w klasie pierwszej – ,,Bezpieczna droga do szkoły’’

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego dzieci klasy pierwszej poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic W ramach edukacji w tym kierunku odwiedził nas policjant z Powiatowej Komendy Policji w Szczecinku. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy pierwszej.

Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusz przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcał do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Podkreślił ich ważną rolę. Przestrzegał najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. kiedy zauważą pożar czy wypadek. Przypomniał numery alarmowe. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby unikania ich. Duże zainteresowanie dzieci wzbudził mundur policjanta oraz akcesoria potrzebne mu do pracy.

Dzieci  aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, Zadawały wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Wykazały się dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę.  Na zakończenie spotkania dzieci w prezencie dostały od Pana policjanta ,, Elementarz bezpieczeństwa’’, który sprawił dzieciom ogromną radość, a przede wszystkim  wykonywane w nim zadania pozwolą utrwalać zdobytą wiedzę.

Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.

 

Wychowawczyni: Beata Kaszuba

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.