VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września 2017 roku nasza szkoła uczestniczyła w akcji VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia organizowanej pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!” W imprezie brały udział szkoły z całego świata- 32 krajów. Byliśmy jedną z 3885 szkół na świecie jako Organizator Lokalny VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, odbywająca się zawsze w ostatni piątek września. Jednodniowe Święto Tabliczki Mnożenia w tym dniu to dzień symboliczny. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Każdy uczeń klas IV-VII SP i II-III Gim wybierał los z 5 przypadkami mnożenia. Gdy podał wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobył  certyfikat i odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas młodszych I-III oraz oddziału przedszkolnego kolorowali logo- Światowych Dni Tabliczki Mnożenia. Tych, którym nie udało się zdać egzaminu, zachęcamy do powtórzenia tabliczki mnożenia i przystąpienia ponownie już za rok. Do zabawy chętnie też przystąpili nauczyciele, którzy pozytywnie zdali egzamin.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach i dorosłych wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć do rywalizacji.

Wszystkim gratulujemy wiedzy i odwagi !

Joanna Wajda

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.