„Aby zapalić innych trzeba samemu płonąć” – Gminny Dzień Nauczyciela w naszej szkole

Nie tak dawno świętowaliśmy Gminny Koniec Roku szkolnego, a dziś już mamy Dzień Nauczyciela, który podobnie jak koniec roku szkolnego był dniem gminnym.

Dzień ten jest szczególnie ważny dla nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty, czekamy w nim na jakiś miły gest, ciepłe słowo i docenienie. Wszystkie wymienione przymioty pojawiły się w trakcie przygotowanej przez Panią mgr Antoninę Wirkus akademii. Zaproszeni na uroczystość goście mogli tego dnia obejrzeć spektakl pt. „Aby zapalić innych, trzeba samemu płonąć”. Przewrotne i niezwykle zabawne przedstawienie w idealny sposób pokazało piękno zawodu nauczyciela. Uwagę gości  szczególnie skupiły dwie aktorki – pani Małgorzata Kur oraz pani Antonina Wirkus, które świetnie wcieliły się w dwie główne role kobiece, a mianowicie odegrały postacie pań sprzątających, udowadniając tym samym jak wszechstronny musi być nauczyciel. Dowiodły też, zgodnie z mottem tej uroczystości, że „aby zapalać innych trzeba samemu płonąć”.

mgr Antonina Wirkus

 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.