Akcja czytamy wiersze

Trwa akcja prowadzona przez Oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej w Turowie  pt. „Poznajemy twórczość polskich poetów”. W miesiącu wrześniu i październiku przedszkolaki poznawały wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy.  Cyklicznie odwiedzały bibliotekę publiczną i słuchały  utworów w/w autorów.

Podczas spotkań w bibliotece pani bibliotekarka zapoznała dzieci z pracą bibliotekarza oraz omówiła zasady wypożyczania książek, dbania o nie oraz odpowiedniego zachowania  w bibliotece.  Zapoznała dzieci z ciekawymi pozycjami z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały.  Spotkania odbywały się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, były to pierwsze wizyty w bibliotece, ale na pewno nie ostatnie.

W miesiącu listopadzie  i grudniu przedszkolaki będą poznawać wiersze Doroty Gellner oraz Marii Konopnickiej.  Nasz cykl spotkań zakończy konkurs wiedzy na temat poezji oraz przedstawienie inscenizacji wybranego utworu przez poszczególne grupy.

Zachęcamy wszystkich do wspólnego czytania!

 

                                                           Wychowawczynie Oddziałów Przedszkolnych

przy  Szkole Podstawowej w Turowie:

 Brygida Steffen, Bogumiła Załucka oraz Krystyna Ludwiczak

 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.