Spotkanie z ,,Karolcią” w bibliotece i w kinie- lekcja biblioteczna i wyjazd klasy I i II na przedstawienie pt. ,,Karolcia”

Wyjazd na przedstawienie pt. ,,Karolcia” mieliśmy zaplanowany już od dawna. Zanim jednak obejrzeliśmy spektakl, udaliśmy się do naszej biblioteki na lekcje biblioteczną. Byliśmy bardzo ciekawi kim jest Karolcia i jakie przeżywała przygody. Na lekcji bibliotecznej dowiedzieliśmy się, ze Karolcia to dziewczynka  w naszym wieku, taka sama jak my. Jednak w życiu Jej pojawiło się coś niezwykłego. Znalazła niebieski koralik, który spełniał Jej życzenia.

Nasze panie wychowawczyni tak bardzo nas zaciekawiły postacią Karolci i jej niezwykłymi przygodami z koralikiem, że nie mogliśmy się doczekać wyjazdu na spektakl muzyczny. 6 listopada pojechaliśmy do kina Wolność w Szczecinku, aby obejrzeć przygody dziewczynki. Przedstawienie było dla nas ogromnym przeżyciem. Zobaczyliśmy Karolcię i Jej przyjaciela Piotra. Dzięki magicznemu koralikowi Karolcia wraz ze swoim nowym kolegą przeżywała wiele ciekawych i zabawnych przygód. Ale przede wszystkim spektakl nauczył nas, że najszczęśliwsi jesteśmy wtedy, kiedy przyczyniamy się do szczęścia innych, oraz, że warto pomagać innym. Całość spektaklu dopełniały ciekawe efekty specjalne, wizualizacja komputerowa, bogata scenografia oraz wpadające w ucho piosenki. Z pewnością mogło się podobać. I tak też było. Słyszalne okrzyki na sali : Super! Świetne!, Fajne! Ładne! zapewne świadczyły o tym, że warto było obejrzeć to przedstawienie, że bardzo nam się podobało i że  będziemy je długo wspominać. A może komuś uda się znaleźć taki magiczny koralik?…..Na pewno,  bo zgodnie z przesłaniem :Będziemy najszczęśliwsi wtedy, kiedy przyczynimy się do szczęścia innych. Już dziś możemy obiecać, że książkę pt. ,,Karolcia”.
na pewno przeczytamy.

Teresa Salamon

Beata Kaszuba

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.