Hura!!! Zostaliśmy przyjęci do grona uczniów naszej szkoły – Uroczyste Pasowanie na Ucznia.

Dzień  9 listopada 2017 roku to ważna data w życiu naszej szkoły. Tego dnia uczniowie klasy pierwszej zdali swój pierwszy szkolny egzamin i zostali PASOWANI NA UCZNIÓW Szkoły Podstawowej im .T. Kościuszki w Turowie.

Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem dla dziecka i jego rodziny. Dzieci poznają nowe środowisko, jakim jest szkoła. Muszą sprostać nowym wymaganiom, jakie stawiają przed nimi nauczyciele. Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się po okiem wychowawczyni Uczyli się piosenek, wierszy, poznawali prawa i obowiązki ucznia. Uroczystość ślubowania odbyła się w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Tego dnia uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych. Przejęci, z dużą tremą, ale jednocześnie dumni, wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności w programie artystycznym. Występ pierwszaków nagrodzony był gromkimi brawami. Niejednej mamie czy tatusiowi zakręciła się łezka w oku. Występ wypadł znakomicie. Pierwszaki swoją postawą i umiejętnościami udowodniły, ze w pełni zasługują na miano ucznia naszej szkoły. Uroczystego Pasowania na Ucznia dokonała dyrektor szkoły Pani Ilona Kaźmierska. Kierując do uczniów  ciepłe słowa, witała ich wśród braci uczniowskiej. Po zakończonej uroczystości, ku wielkiej radości pierwszoklasistów, zostali Oni obdarowani podarunkami, za które serdecznie dziękujemy ofiarodawcom. W sali czekał pyszny poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Pełni wrażeń uczniowie powrócili do swoich domów.

,,Pociąg w cudowny świat nauki” właśnie rozpoczął swoją podróż- Gratuluję swoim uczniom i życzę, aby ta podróż przynosiła im ogromną radość oraz  wiele sukcesów.

Dziękuję Rodzicom za pomoc, ogromne zaangażowanie i wspaniałą współpracę.

Wychowawczyni: Beata Kaszuba

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.