Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka 2017

20 listopada obchodziliśmy w naszej szkole  Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji wychowawcy w klasach I-III w ramach edukacji społecznej przybliżyli uczniom tematykę związaną z Konwencją o prawach dziecka. Uczniowie rozmawiali o prawach i obowiązkach jakie mają dzieci. Wykonali również prace plastyczne . Spisane prawa i obowiązki zostały umieszczone na wykonanych własnoręcznie przez uczniów kolorowych sercach, z których powstała wspaniała dekoracja na holu szkolnym. W salach lekcyjnych pojawiły się okolicznościowe gazetki.  Punktem kulminacyjnym tego dnia była wizyta uczniów klas I-III w przedszkolu w grupie 3,4- latków. Dzieci wspólnie śpiewały piosenki, oglądały filmy o prawach dziecka. Chętnie uczestniczyły w zabawach muzyczno- ruchowych z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Miały okazję również zapoznać się z czytanymi przez nauczycieli opowiadaniami zawartymi w książkach: G.Kasdepke „Mam prawo”, A. Czerwińska-Rydel, „Moje prawa ważna sprawa”. Na koniec uczniowie zrobili pamiątkowe zdjęcia na tle wykonanych dekoracji. Mamy nadzieję, że tradycją w naszej szkole stanie się świętowanie Dnia Dziecka nie tylko 1 czerwca, ale również 20 listopada.

Wychowawcy klas I-III

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.