Wizyta w Muzeum Regionalnym w Szczecinku

16 listopada dzieci z OP grupa 5 i 6-latków wybrała się z wizytą do Muzeum Regionalnego w Szczecinku. Dzieci po raz pierwszy mogły obejrzeć część eksponatów zgromadzonych w jednym z najstarszych muzeów na całym Pomorzu Zachodnim.

Nasi najmłodsi mogli obejrzeć pięć ekspozycji. Pierwsza z nich opowiadała o dziejach miasta i regionu, gdzie dzieci mogły obejrzeć malarstwo, rzeźbę, wyroby kowalskie. Wszystko związane z historią od średniowiecza po dzień dzisiejszy. Dużym zainteresowaniem dzieci okazała się sala szlachecka i myśliwska. Dzieci mogły również obejrzeć salę garnizonową, gdzie przedstawione są dzieje szczecineckiego garnizonu oraz salę sreber z pięknymi przedmiotami wykonanymi w warsztatach złotniczych.

Wszystkie dzieci obiecały wykonać zaproszenia dla swoich najbliższych zachęcające do odwiedzenia naszego muzeum oraz otrzymały zaproszenie na kolejne spotkanie już wkrótce.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.