Wizyta w Muzeum Regionalnym w Szczecinku

16 listopada dzieci z OP grupa 5 i 6-latków wybrała się z wizytą do Muzeum Regionalnego w Szczecinku. Dzieci po raz pierwszy mogły obejrzeć część eksponatów zgromadzonych w jednym z najstarszych muzeów na całym Pomorzu Zachodnim.

Nasi najmłodsi mogli obejrzeć pięć ekspozycji. Pierwsza z nich opowiadała o dziejach miasta i regionu, gdzie dzieci mogły obejrzeć malarstwo, rzeźbę, wyroby kowalskie. Wszystko związane z historią od średniowiecza po dzień dzisiejszy. Dużym zainteresowaniem dzieci okazała się sala szlachecka i myśliwska. Dzieci mogły również obejrzeć salę garnizonową, gdzie przedstawione są dzieje szczecineckiego garnizonu oraz salę sreber z pięknymi przedmiotami wykonanymi w warsztatach złotniczych.

Wszystkie dzieci obiecały wykonać zaproszenia dla swoich najbliższych zachęcające do odwiedzenia naszego muzeum oraz otrzymały zaproszenie na kolejne spotkanie już wkrótce.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.