Drzewa genealogiczne klasy III B

Uczniowie klasy trzeciej w ramach edukacji społecznej wykonali projekt badawczy „Drzewo genealogiczne mojej rodziny” polegający na graficznym przedstawieniu stopnia pokrewieństwa pomiędzy członkami rodziny. Celem projektu było poznanie swojego pochodzenia i zainteresowania własną rodziną. W wykonanie zadania zaangażowali się uczniowie, rodzice i dziadkowie. Dzieci spędziły wiele godzin z bliskimi zgłębiając wiedzę na temat swojego pochodzenia. Niektórzy uczniowie umieścili na drzewach informacje o dalszych przodkach. Pomysły na przedstawienie w formie plastycznej drzew genealogicznych były bardzo różnorodne. Dzieci były zadowolone z efektów swojej pracy i z chęcią zaprezentowały drzewa koleżankom i kolegom w klasie.

Kamila Jakubowska

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.