W świecie bombek i pluszowych misiów – wycieczka klasy pierwszej, drugiej i czwartej

Mikołajki w tym roku były dla nas wyjątkowe. 6 grudnia wybraliśmy się wraz ze swoimi Paniami na wycieczkę do Koszalina do fabryki bombek Glass Color  i fabryki pluszaków  Kolor Plusz. Podczas zwiedzania fabryk mieliśmy okazję. zapoznać się z procesem powstawania bombek i zabawek pluszowych.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie fabryki bombek, tam  dowiedzieliśmy się jak wygląda proces produkcji najbardziej popularnych ozdób choinkowych. Zobaczyliśmy  jak wygląda  dmuchalnia ręczna, gdzie nad otwartym ogniem rozdmuchiwane są szklane rurki, których  wewnętrzne ścianki pokrywane są w srebrzalni. Następnie przeszliśmy do lakierni, tam  specjalne urządzenia pokrywają zewnętrzną część bombek kolorowymi lakierami, a potem  trafiają  do dekoratorni, w której pracownicy ręcznie ozdabiają bombki pędzelkami i obsypują brokatem. Ogromnym przeżyciem była dla nas możliwość wykazania się talentem artystycznym. My również dekorowaliśmy swoje bombki, które przywieźliśmy ze sobą, a  teraz ozdabiają one choinki w naszych klasach. Dodatkową radość sprawiły nam prezenty w postaci bombek z naszymi imionami.

Kolejnym punktem naszej  wycieczki była fabryka pluszaków. Etapy ich powstawania obserwowaliśmy w trakcie zwiedzania i poznawania fabryki. Podczas wędrówki po fabryce, zobaczyliśmy  pracownię wykonywania szablonów do  zabawek. Widzieliśmy jak  wykrawane są z materiałów poszczególne elementy danej zabawki. Byliśmy pod wrażeniem obserwując panią, która bardzo zręcznie  zszywała   i łączyła zabawkę w całość. Etap  wypychania zabawki był dla nas  szczególną atrakcją, gdyż zobaczyliśmy jak w kilka chwil  płaski dotychczas misiek, tudzież inna zabawka stają  się pełne. Na koniec każdy z nas  otrzymał  pięknego pamiątkowego pluszaka- bociana. Wielką radość i niespodziankę sprawiły nam trzy ogromne pluszowe misie podarowane nam w prezencie.

Zmęczeni, pełni wrażeń i z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do domu . 

Wszystkim polecamy, aby tak jak my wyruszyli w podróż do fabryki bombek i pluszaków i zapewniamy, ze wyprawa taka wywołuje wiele emocji, a przeżycia pozostają  na długo w pamięci.

 

Wychowawczynie: Joanna Wajda, Teresa Salamon, Beata Kaszuba

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.