Lekcja muzealna klas trzecich

W dniu 13 grudnia uczniowie klas trzecich uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Regionalnym Muzeum w Szczecinku. Celem zajęć było poznanie historii swojego regionu, umożliwienie dzieciom obcowania z dziełami sztuki, wdrażanie do pogłębiania zainteresowań malarstwem, rzeźbą i  architekturą. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wykładu „ Z dziejów miasta i regionu, oglądali eksponaty ( malarstwo, rzeźba, wyroby kowalskie i złotnicze) związane z historią miasta od średniowiecza po dzień dzisiejszy. Zwiedzili salę szlachecką, w której znajdują się obiekty kultury materialnej związane ze szlachtą pomorską. Największą ciekawość uczniów wzbudziły średniowieczne stroje, w które dzieci mogły się przebrać.  Zbiory był okazją do bezpośredniego obcowania dzieci ze sztuką muzealną. Dzięki lekcji muzealnej uczniowie zdobyli dużo wiadomości o historii swojego regionu a wycieczka dostarczyła im wiele niezapomnianych wrażeń.

Wychowawcy klas trzecich

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.