Szkolny Skills Challenge Mierz Wysoko

     To już piąta edycja Szkolnego Skills Challenge Mierz Wysoko!  Po raz drugi z inicjatywy Cezarego Sierzputowskiego, odbył się w Szkole Podstawowej w Turowie „Szkolny Skills Challenge”, czyli uczniowski ranking zręczności uczniów rocznika 2005 i młodsi, projekt Fundacji koszykarza Marcina Gortata i Ministerstwa Sport. Szkolny Skills Challenge „Mierz wysoko” jest projektem mającym na celu pokazanie dzieciom, że dzięki codziennej gimnastyce, uczęszczaniu na szkolne zajęcia sportowe, każde z nich rozwija się sportowo, co w przyszłości może potęgować osiąganie sukcesów i to nie tylko sportowych. Fundacja Marcina Gortata MG13 od samego początku zaangażowana jest w kampanię Ministerstwa Sportu i Turystyki „Stop zwolnieniom z WF-u”. Celem akcji jest zachęcenie uczniów do aktywnego uczestnictwa w podnoszeniu sprawności fizycznej oraz wzmocnienie pozycji wychowania fizycznego i sportu w hierarchii wartości środowiska szkolnego. Fundacja MG13 przygotowała nagrodę główną dla zwycięzcy: wyjazd do USA na mecz NBA i spotkanie z Marcinem Gortatem. Uczniowie pięćdziesięciu szkół podstawowych zakwalifikowanych do udziału w projekcie, pokonywali na czas specjalnie przygotowany tor sprawnościowy, którego poszczególnymi elementami były zadania związane z dyscyplinami sportowymi najczęściej uprawianymi w szkole. W każdej ze szkół na podstawie czasu zostali wyłonieni zwycięzcy. Dziesięciu mistrzów szkół z najlepszymi czasami w Polsce zostało zakwalifikowanych do Ogólnopolskiego finału Szkolnego Skills Challenge Mierz Wysoko 2017, który odbył się w Łodzi – rodzinnym mieście Marcina Gortata. W trakcie 10 tygodni  trwania projektu w imprezie udział wzięło ponad 5 tysięcy uczestników z 50 szkół podstawowych. Jednym z najlepszych okazał się  nasz Sebastian Bugaj z czasem 26,19 sek., uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Turowie klasy szóstej, który na co dzień trenuje w Akademii Piłkarskiej w Turowie. Uzyskany czas był piąty w klasyfikacji ogólnopolskiego projektu, dzięki czemu Sebastian został zakwalifikowanych do finału Ogólnopolskiego Szkolnego Skills Challenge Mierz Wysoko 2017 w Łodzi. 

W dniu 11.12.2017 r  w szkole Marcina Gortata w Łodzi odbył się Ogólnopolski Finał „Mierz Wysoko” 2017. W finale zmierzyło się dziesięciu mistrzów z całej Polski, którzy uzyskali najlepsze wyniki podczas szkolnych eliminacji. Uczestnicy finału mieli możliwość trzykrotnie pokonać specjalnie przygotowany przez organizatorów tor sprawnościowy, łączący kilka dyscyplin sportowych, na którym trzeba było wykazać się niezwykłą sprawnością. Podczas tegorocznego finału wszyscy startujący podnieśli bardzo wysoko poprzeczkę już w pierwszym przebiegu, co skutkowało jeszcze większą motywacją w kolejnych próbach. Stając na pierwszym miejscu podium trzeba było osiągnąć rekordowy wyniki 29:43 sek.! Sebastian z wynikiem 30,17 sek. zajął trzecie miejsce w Polsce. GRATULUJEMY !!!!

Dziękujemy i życzymy dalszego rozwoju i sukcesów sportowych.

W sposób szczególny chcielibyśmy podziękować Panu Cezaremu Sierzputowskiemu, który słynie z organizacji najróżniejszych akcji charytatywnych, animatorowi sportu, inicjatorowi.

mgr Leszek Turkowski

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.