Zabawa z mandalą

Matematyka w zabawie to najlepszy sposób na naturalne przyswajanie wiedzy. W dniu zajęć pracy bez podręcznika uczniowie klasy IIIa i IIIb wykonywali mandale. Praca z mandalą wywiera korzystny wpływ na edukację uczniów. Pobudza i rozwija twórcze myślenie, które jest podstawą kreatywnej edukacji. Kolorując mandale uczeń rozwija pamięć i wyobraźnię, myślenie, analizę i syntezę wzrokową oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Do pracy twórczej uczniowie wykorzystali kredki, wycinanki a także kolorowy papier. Technika mandali uspakaja i wycisza dzieci nadpobudliwe, ułatwia koncentrację, prowadzi do wytrwałości i konsekwencji w działaniu. Ponadto rysowanie mandali to dobra okazja kształcenia zdolności manualnych i techniki rysunku, ćwiczy motorykę dłoni, uczy dobierać kolory i kształty. Mandala stanowi znakomity pomysł na edukacyjną zabawę z dziećmi.

 

Wychowawcy klas trzecich

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.