Lekcja archiwalna klas trzecich

Codzienne obowiązki uczniów klasy 3a i 3b uatrakcyjniła nadzwyczajna lekcja historii, która miała miejsce w Archiwum Państwowym w Szczecinku. Uczniowie mieli okazję poznać archiwum, jego historię, zasób oraz działalność. Dzieci, podczas tej nietypowej lekcji, nie tylko z uwagą słuchały archiwisty, lecz także zadawały wiele pytań. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zarówno informacje o zasobie archiwum jak i zagadnienia konserwacji oraz przechowywania dokumentacji. Ważnym elementem spotkania była tematyka genealogii i archiwów rodzinnych. W trakcie spotkania uczniowie wykazywali ogromne zainteresowanie najstarszymi archiwaliami, w których zawarta jest wiedza i pamięć o przeszłości. Tym samym uzmysławiali sobie, rolę archiwów w dokumentowaniu dziejów społeczeństw. Zajęcia zakończyły się wycieczką po archiwum, w trakcie której uczniowie mogli obejrzeć magazyny archiwalne oraz zobaczyć, w jakich warunkach przechowywane są oryginalne archiwalia.

Wychowawcy klas trzecich W.Pakulniewicz, K.Jakubowska

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.