Jasełka

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów w ostatnich dniach grudnia pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku: 18 grudnia 2017r. w naszej szkole odbył się kiermasz bożonarodzeniowy z występami i przedstawieniem jasełkowym. Rodzice oraz zaproszeni goście mogli  skosztować pysznych ciast, kupić ozdoby świąteczne wykonane przez naszych uczniów.

Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować  w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami wykonanymi przez uczniów naszej szkoły wspólnie ze zgromadzonymi gośćmi.

M.Stefaniak

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.