Sołtys wsi Turowo Pan Mariusz Bagiński zaprosił uczniów naszej szkoły na film ,,Munio- Strażnik Księżyca”

W pewnej magicznej krainie, wesoły psotnik, Munio, niespodziewanie i ku zaskoczeniu wszystkich zostaje wybrany do arcyważnego zadania – wraz z bohaterskim Stalonem mają strzec Księżyca i Słońca. Dla beztroskiego i kochającego zabawę Munia to nie lada wyzwanie! Niestety, dość szybko z serii niefortunnych zdarzeń i nadarzającej się okazji korzysta zły mag, który wykrada Księżyc i Słońce. Munio musi wyruszyć w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż, żeby naprawić swój błąd. Czas przywrócić porządek na niebie! I właśnie w tą podróż wraz z Muniem wyruszyli uczniowie klas I,II,III i IV naszej szkoły wyjeżdżając na film do kina ,,Wolność” w Szczecinku w dniu 06.02 wraz z wychowawcami. Była to  bajka  w całości piękna, baśniowa fabuła z ciekawie skonstruowanymi bohaterami. Dynamicznie opowiedziane, fantastyczne przygody Munia  spodobały się nie tylko dzieciom ale również ich nauczycielom. Wymyślne kreatury, wspaniałe budowle i świat jak ze snów był równie kolorowy jak mroczny i tajemniczy… na pewno wciągający! Ziemskie życie było tu zupełnie inne, niż to, które znamy, bo słońce i księżyc były uwiązane do Ziemi i pilnowane przez Strażników, którzy byli najbardziej znanymi osobistościami na świecie i zmieniającymi się co kilkaset lat. Myślimy, że takie wyjazdy edukacyjne dają uczniom możliwość obserwacji, zdobywania informacji, które są podstawą trwalszej i bogatszej wiedzy. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż rozwijają spostrzegawczość oraz umiejętności obserwacji, dając jednocześnie wiele przeżyć i wrażeń. Wyzwalana aktywność, jest zaczątkiem wchodzenia w coraz to szersze kręgi społeczne, ucząc szacunku do otaczającego ich świata, natomiast uczestnictwo w kulturze, kształtuje pożądane postawy. Zapewnienie naszym uczniom licznych atrakcji w trakcie wyjazdu do kina zawdzięczamy Sołtysowi Turowa Panu Mariuszowi Bagińskiemu, który ufundował bilety oraz popcorn ku radości dzieci..

Teresa Salamon

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.