Instytut Pamięci Narodowej w naszej szkole

Na zaproszenie wychowawców klas trzecich gościliśmy w naszej szkole Panią Annę Pieluszczak, przedstawiciela Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie. Uczniowie klasy 3a i 3b wzięli udział w warsztatach na temat „Wojny dorosłych-historie dzieci. Asiunia”. Zajęcia ukazywały historię II wojny światowej widzianej oczyma dzieci. W wyniku wojennych zawirowań ich życie całkowicie się zmienia. Wraz z bohaterką opowiadania uczniowie wykonywali serię zadań pomagając „Asiuni” dotrzeć do nowego domu. Warsztaty „Polskie symbole narodowe” adresowane były do uczniów klasy I i II. Dzieci oglądały prezentację zawierającą informacje dotyczące naszego godła, flagi państwowej i hymnu. Utrwalały symbole narodowe. Zajęcia dostosowane były do potrzeb i możliwości dzieci w tym wieku. Zdominowały je gry edukacyjne, układanie puzzli, kolorowanie ilustracji, rysowanie flagi. Nie zabrakło również pogadanki na temat symboli narodowych i ich historii.Wszyscy uczestnicy warsztatów pracowali z dużym zaangażowaniem. Zajęcia zostały przeprowadzone w bardzo ciekawy oraz dostępny sposób dzięki czemu zdobyta wiedza zostanie w młodych patriotach na zawsze.

W. Pakulniewicz, K. Jakubowska

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.