Program kolorowego tygodnia

16 marzec dzień bicia rekordów (piątek – dzień bez podręcznika)

– bicie rekordów w różnych nietypowych konkurencjach: 

 W ten dzień na wybranych przez dyrekcję dwóch godzinach lekcyjnych klasy będą miały zajęcia z wychowawcom w ramach których będą pracować w grupach nad wyznaczonymi zadaniami .  Rywalizacja dotycząca wyznaczonych rekordów zostanie przełożona odpowiednio na punktację w „ Aktywnej Klasie . Po zakończonej pracy wychowawcy zbiorą napisane na kartkach efekty pracy swoich podopiecznych i przekażą Pani Tosi w poniedziałek do weryfikacji.

Największe i najmniejsze marzanny przynosimy dopiero na środę 21 marca na podsumowanie na hali sportowej ( można więc nad marzannami pracować aż do środy 21 marca).

– Ten dzień rozkłada się na dwa dni wspólnej klasowej pracy .W piątek wychowawcy klas pracują ze swoimi podopiecznymi nad zadanymi rekordami w klasach, a w środę 21 marca reprezentanci klas biją jeszcze rekordy na hali sportowej.

Zadania dotyczące bicia rekordów realizowane w klasach z wychowawcami (piątek):

 1. ułożenie jak największej ilości wyrazów z liter wchodzących w skład imienia i nazwiska naszego patrona szkoły TADEUSZ KOŚCIUSZKO.
 2. ułożenie jak największej ilości dwuwierszy o wiośnie, np.
  „Przyszła do nas wiosna,
  to pora radosna”.
 3. napisanie jak największej ilości tytułów książek (filmów), w których pojawiają się nazwy zwierząt, np.„O psie, który jeździł koleją”.
 4. ułożenie jak najdłuższego zdania z wyrazów rozpoczynających się na literą „w”, np.W wielkiej wyludnionej wsi wesoły Wojtek woził wozem wypełnione wiórami worki…..
 5. zrobienie największej i najmniejszej marzanny

 

Konkurencje na sali gimnastycznej (środa):

 1. Wykrzykiwanie słowa „wiosna” – kto najdłużej(liczy się czas)
 2. Wspólne bicie rekordu w jak największe ilości osób, która zaśpiewa piosenkę „Miłość w Zakopanem” lub „Przez twe oczy zielone” .
 3. Wspólne bicie rekordu w jak największe ilości osób, która zatańczy „Belgijkę”. ( dotyczy klas IV – VII i II – III Gim)

 

19 marzec Dzień dwóch skarpet

– solidaryzujemy z sie z dziećmi z zespołem Downa w ranach ogólnopolskiej akcji. ( w ten dzień zakładamy dwie różno barwne skarpety i nosimy je w widoczny sposób przez cały dzień . Aktywność klasy dotycząca skarpet zostanie przełożona na punkty w „Aktywnej Klasie”.

21 marzec dzień wiosny czyli kolorowy dzień

-klasy starsze od IV o III gim. ubieramy się na wszystkie kolory tęczy ma być jak najbardziej kolorów

– wykonujemy kolorowe makijaże, przyozdabiamy paznokcie i włosy

– klasy z oddziału przedszkolnego o 3-latków po III klasy SP przebierają się za wybrane przez Paniom Tosie zwierzątka , roślinki itp.  (bociany, kaczuszki, żabki, pszczółki, kwiatki, słoneczka) .

 • 3- latki za „Słoneczka”
 • 5-latki za „ Kwiatki”
 • 6-latki za „Bociany”
 • klasa I SP za „Motylki”
 • klasa II SP za „Żabki”
 • klasa III A  za „Słoneczka”
 • Klasa IIIB za „ Kaczuszki”

-na  hali dokonujemy podsumowania naszej pracy w postaci zaprezentowania efektów swojej pracy w tańcu do wybranej przez paniom Tosie Muzyki

– bijemy rekord we wspólnym śpiewaniu i tańczeniu

– oceniamy wykonane marzanny

– na koniec bawimy się wspólnie przy karaoke lub przy dobrej pogodzie młodsze klasy idą w teren szukać wiosny i pożegnać zimę paląc lub topiąc marzannę.

 

 

PS: o godzinach na których będą się odbywać lekcję z wychowawcami w piątek  i  na których lekcjach będziemy bawić się w środę dowiemy się od Dyrekcji  po wprowadzeniu odpowiednich zmian do planów lekcyjnych na te dni.

Antonina Wirkus

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.