Czy znacie historię o Kubie i Bubie wiecznie kłócących się bliźniakach? – wyjazd klas I-II na przedstawienie Teatru Współczesnego w Krakowie

20 marca uczniowie z klas I-II wraz z wychowawczyniami wybrali się do kina ,,Wolność” w Szczecinku na przedstawienie pt. „Kuba i Buba, czyli savoir – vivre dla dzieci” prezentowany przez Teatr Współczesny w Krakowie. Bohaterowie, czyli rodzeństwo Kuba i Buba w zabawny sposób przedstawili wszystkim zasady dobrego wychowania oraz czym jest obco brzmiący savoir – vivre. Nie tak łatwo jednak zostać dobrze wychowanym małym dżentelmenem, lub też dobrze wychowaną małą damą. Wie o tym para bliźniaków Kuba i Buba, którzy poznają podstawowe pojęcia i zasady obco brzmiącego savoir-vivre’u.Trzeba jednak wiedzieć, że rodzeństwo potrafi nieźle narozrabiać, a ich temperament przyprawia niektórych (zwłaszcza dorosłych) o zawrót głowy. Oj, wiele utrapienia ma z tą dwójką babcia Joasia, która będąc po raz kolejny świadkiem kłótni niesfornych wnucząt postanawia nauczyć ich dobrych manier. Najnowsze przedstawienie Teatru Współczesnego w Krakowie w humorystyczny sposób uczy trudnej sztuki dobrego zachowania. Wraz z naszymi sympatycznymi bohaterami, widzowie dowiedzieli się zatem czy młodszy powinien wyciągać rękę do starszego i czy zamiast kłótni nie lepiej skorzystać z magicznych słów – dziękuję, przepraszam i proszę. Sympatyczne i dowcipne sytuacje z życia codziennego będą zapamiętane i utrwalone dzięki lekkiej muzycznej formule spektaklu, a samo przedstawienie jest świetnym tematem do rozmów z dziećmi na temat  własnego zachowania. Przedstawienie zrobiło na dzieciach duże wrażenie. Poza ciekawą akcją i dużą ilością humoru podziwialiśmy również piękne efekty specjalne. Na ścianach i suficie sali pojawiały się generowane przez lasery wspaniałe ruchome wzory.

Wychowawczynie: Teresa Salamon, Beata Kaszuba

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.