Znam numery alarmowe

Każdy kto ma mądrą głowę,

 zna numery alarmowe

 

„Znam już na pamięć numery alarmowe, gdy zajdzie potrzeba – w głowie są gotowe” pod takim hasłem odbywała się w naszej szkole akcja przygotowana dla uczniów klas I-III w dniach 12.03- 23.03 2018r.Według badań Komisji Europejskiej zaledwie 6 na 10 osób w Polsce zna europejski numer alarmowy, zaś tylko 6 na 100 obywateli naszego kraju potrafi wymienić numery alarmowe poszczególnych służb – policji, straży pożarnej, czy pogotowia ratunkowego. Dlatego głównymi celami w/w akcji było upowszechnienie edukacji na temat bezpieczeństwa, kształtowanie pożądanych postaw dotyczących bezpieczeństwa, przybliżenie dzieciom przepisów i znaków obowiązujących w ruchu drogowym, dostarczenie wiedzy na temat sytuacji będących źródłem bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia; Podczas konkursu wiedzowego dla klas I-III  uczniowie wykazali się szeroką wiedzą na powyższy temat. Znają odpowiedzi na pytania : Jak wezwać karetkę pogotowia czy straż pożarną ? Jaki numer wybrać w przypadku, gdy znajdziemy się w niebezpieczeństwie? Uczniowie z dużym zaangażowaniem i chęcią uczestniczyli w konkursie, który przebiegał we wspaniałej atmosferze nauki i zabawy.

 

Wychowawczynie:

Teresa Salamon

Beata Kaszuba

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.