21 marca – Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa

W 2005 roku Europejskie Stowarzyszenie Zespołu Downa ustanowiło 21 marca Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa. Daty nie wybrano przypadkowo. Ten dzień patronuje narodzinom wiosny i ludzi niezwykłych.

W naszej szkole dzień ten obchodziliśmy 19- tego marca, w ramach akcji „Dzień kolorowej skarpetki” zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Tego  dnia w szkole  królowała nasza Julcia. Specjalnie dla Julci zaplanowano szereg jej  ulubionych zabaw.  Grupę 6-latków odwiedzili młodsi koledzy i wspólnie bawili się przy muzyce. Obowiązkowym punktem tego szczególnego dnia był śpiew i taniec oraz sesja zdjęciowa, którą Julia polubiła najbardziej. Wszyscy tego dnia zapragnęli  zrobić sobie zdjęcie z naszą królową. Były prezenty i życzenia.

Przekonaliśmy się po raz kolejny jak uwielbiamy naszą małą Juleczkę, jak  lubimy cieszyć się życiem razem z nią i spędzać wspólnie czas.

Brygida Steffen

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.