Gminny Konkurs Recytatorski ,,Poezja jest dobra na wszystko”

27 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Parsęcku odbył się Gminny Konkurs Recytatorski ,,Poezja jest dobra na wszystko”. W drugiej edycji konkursu udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych z terenu Gminy Szczecinek.

Uczestnicy występowali w dwóch grupach wiekowych: uczniowie z klas I- III oraz uczniowie z klas IV- VII. Uczniowie zaprezentowali się w różnorodnym repertuarze. Ich występy bardzo się podobały, więc komisja konkursowa miała trudne zadanie, by wybrać najlepszych. Po występach na młodych recytatorów czekała niespodzianka. W gronie jury znalazł się pan Leonard Jaworski, który jest poetą, członkiem szczecineckiego klubu poetyckiego Opal. Uczniowie mieli więc okazję wysłuchać  jego wierszy. Potem ogłoszono wyniki.

Nasi reprezentanci wyjechali z konkursu jako laureaci i zwycięzcy:

-w kategorii I-III Klaudia Klemiec otrzymała III miejsce , a Nikodem Tiede wyróżnienie.

-w kategorii IV-VII Maja Pawlak otrzymała I miejsce, a Nikola Rutkiewicz II miejsce.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, dyplomy oraz drobne upominki. Gratulacje.

Mariola Stefaniak, Małgorzata Kur

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.