Tydzień z matematyką

Wszyscy wiedzą, że matematyka jest królową nauk, ale niewielu uczniów kocha ten trudny przedmiot. Aby zainteresować tą niezwykle przydatną dziedziną wiedzy uczniów naszej szkoły, nauczycielki matematyki pani Jadwiga Sikora i  Joanna Wajda zorganizowały w dniach 12-16.03.2018  „Tydzień z Matematyką”. Jego data nie jest przypadkowa, wiąże się z Ogólnopolski Dniem Matematyki obchodzonym 12 marca i ze Światowym Dniem Liczby Pi, który przypada 14 marca. W tych dniach odbyło się wiele konkursów matematycznych: „I Mistrzostwa Szkoły w Sudoku” – dla uczniów klas I-VII SP i II-III Gim, Międzynarodowy konkurs matematyczny „Kangur”, Mistrzostwa Szkoły w zapamiętywaniu jak najdłuższego rozwinięcia liczby Pi – dla klas VII SP i II-III Gim, Matematyczne origami – dla klas I-VI SP. Na lekcjach języka polskiego uczniowie pisali dyktanda matematyczne, a młodsi uczniowie na zajęciach matematyki rozwiązywali dyktanda graficzne.

Zaangażowanie uczniów w czasie całego tygodnia świadczy o tym, że matematyka nie stanowiła dla nich wielkich tajemnic i okazała się nie taka straszna. Wszystkim uczniom życzymy, aby ta królowa wszystkich nauk była dla nich zawsze przyjazna.

 

Joanna Wajda

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.