Znamy numery alarmowe – uroczysty apel podsumowujący działania związane z bezpieczeństwem

Jak wezwać policję, karetkę czy straż pożarną? Jaki numer wybrać w przypadku, gdy znajdziemy się w niebezpieczeństwie? Na te pytania znają już odpowiedź uczniowie naszej szkoły.

Akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo” trwa przez cały rok szkolny 2017/2018. Została ona zaprojektowana przede wszystkim z myślą o uczniach szkół podstawowych, jako element kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. W naszej szkole odbyło się kolejne już spotkanie edukacyjne w ramach tego cyklu. Na  uroczystym apelu podsumowującym nasze działania  było nam niezmiernie miło gościć przedstawicieli służb mundurowych, sierżant Ewę Żaglewską  rzeczniczkę  Powiatowej Komendy Policji w Szczecinku Mateusza Borowskiego przedstawiciela Powiatowej Komendy Policji w Szczecinku, prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilczych Laskach pana Janusza Babińskiego oraz pielęgniarkę szkolną panią Annę Kochanowską. Przy okazji spotkania podsumowaliśmy  konkurs o bezpieczeństwie, pt. ,,Znam numery alarmowe”. W ramach konkursu uczniowie wykonali wybrany przez siebie pojazd służb bezpieczeństwa. Wykonana straż pożarna, karetka pogotowia czy tez samochód policyjny budzi ogromny zachwyt i podziw. Jesteśmy dumni z naszych uczniów za tak wspaniale i precyzyjnie  wykonane prace  Laureatom   zostały wręczone nagrody rzeczowe ufundowane miedzy innymi przez zaproszonych gości. Dziękujemy gościom za tak wspaniały gest.

Ta akcja z pewnością zwiększyła świadomość naszych uczniów oraz przyczyniła się do tego, że kiedy znajdą się oni w niebezpieczeństwie, będą potrafili odpowiednio zareagować i wezwać pomoc. Życzymy wszystkim, aby takich sytuacji było jak najmniej.

Nagrodzeni uczniowie:

Wyróżnienie – Oliwier Szewczyk – klasa pierwsza

I miejsce-      Aleksandra Wajda- klasa pierwsza

                         Miłosz Sepioło – klasa pierwsza

                         Sławomir Wiśniewski- klasa pierwsza

                         Jędrek Rynkiewicz –klasa druga

II miejsce-    Zuzanna Kaczor- klasa pierwsza

                         Sylwia Lech-klasa trzecia

                         Dominik Susiak –klasa druga

                         Marysia Pabisiak- klasa trzecia

                         Oliwia Biesiada –klasa pierwsza

                         Igor Łosek –klasa pierwsza

                         Klaudia Klemiec- klasa trzecia

                         Martyna Baltaziuk-klasa trzecia

                          Karolina Okraska –klasa pierwsza

III miejsce- Oskar Tomczak- klasa druga

                        Kasia Jachowicz- klasa pierwsza

                        Hubert Lewita –klasa druga

                         Maja Płóciennik- klasa pierwsza

                         Nikodem Ludka- klasa druga

                         Wiktoria Wojewódzka –klasa druga

                         Sandra Subkowska –klasa pierwsza

 Zwycięzcom gratulujemy ! Zachęcamy do udziału w dalszych konkursach.

 

Teresa Salamon, Beata Kaszuba

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.