Apel z okazji Święta Flagi oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Z okazji Święta Flagi oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły spotkali się na 4 lekcji na  uroczystym apelu. Na wstępie, po odśpiewaniu hymnu państwowego i wprowadzeniu pocztu sztandarowego, Kacper Wróbel i Narina Tiede przybliżyli informacje na temat wydarzeń powstania konstytucji w 1791 roku i historię tego święta oraz historię powstania naszej narodowej flagi i święta z nią związanego. Następnie uczennice klas IV-VI przedstawiły taniec z szarfami w kolorach naszej flagi, a potem wysłuchaliśmy piosenek o Polsce oraz naszych symbolach narodowych w wykonaniu klasy I szkoły podstawowej. 

Uroczystość bardzo się wszystkim podobała, bo w ciekawy sposób przybliżyła ważne wydarzenia z historii naszej Ojczyzny.

Małgorzata Biskup, Antonina Wirkus, Małgorzata Kur i M.W

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.