Dzięki mobilnemu planetarium przenieśliśmy się w kosmos – polecamy każdemu taką przygodę!

Filmy sferyczne – niezwykłe emocje oraz nieznany dotąd świat w sferycznym kinie pod kątem 360º. Przyjęliśmy zaproszenie  do świata pełnego tajemnic,  odkryliśmy niepowtarzalne widoki z głębi oceanu oraz przenieśliśmy  się do świata ptaków, szybowców i stacji kosmicznej.

Litewska spółka MB SFERINIS KINAS posiada mobilne planetaria, z którymi przyjechała do naszej szkoły w celu edukacyjnym do uczniów i przedszkolaków  przedstawiając  kształcące filmy pod kątem 360°. Film sferyczny porywa dzieci w świat ciekawostek, zawiera mnóstwo niezbędnej informacji edukacyjnej, którą uczniowie mogą przyswoić lepiej niż podczas tradycyjnej projekcji filmu w kinie lub w telewizji.

Uczniowie mieli możliwość nie tylko oglądać, lecz również zostać uczestnikami niepowtarzalnych oraz nienamacalnych zdarzeń.
Dla najmłodszych przygotowano film przygodowy pt.” Zaczarowana rafa”. Film pokazuje, jak bardzo nasze życie może być zależne od tego, co dzieje się dookoła nas. Natomiast starsi uczniowie  spełnili marzenia o lataniu. Film „Na skrzydłach marzeń” to niezwykła przygoda z nauką oraz historią, pozwalająca szybować balonem, sterowcem i samolotem. Marzenie o lataniu wyniosło człowieka jeszcze dalej – w Kosmos. My także odwiedziliśmy stację kosmiczną i lecieliśmy rakietą.

Widzowie wyszli z kopuły zachwyceni, dla wielu z nas było to pierwsze spotkanie z kinem w 3D. Mamy jednak nadzieję, że niedługo znowu się spotkamy.

Mariola Stefaniak

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.