Flohmart w Gminie Szczecinek

W dniach 25, 26 maja  w Gminie Szczecinek odbył się flohmarkt organizowany przez ludzi z pasją z Gminy Gellersen. To już tradycja wieloletnia – ten był 11. z kolei. W pierwszym dniu stoiska zorganizowano w miejscowościach Godzimierz, Żółtnica, Gwda Wielka, Trzebiechowo, Wierzchowo i Skotniki. Drugiego dnia, tj. w sobotę odwiedzono  Trzcinno  i Parsęcko a po południu  wielkie stoisko w Turowie. Naszych przyjaciół  z Niemiec wspomagali nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Turowie. Kupujący dopisali. Największą popularnością cieszyły się sprzęty z działu Techik i  Haushalt, czyli  gospodarstwo domowe. Szczęśliwcy zakupić mogli nieomal wszystko od solniczki po zmywarkę, wszystko w przystępnych cenach. Wśród kupujących wyraźnie zaznaczyła się grupa wielbicieli staroci i przedmiotów z duszą. Organizatorom należy oddać wielki szacunek za dbałość o szczegóły. Kartony, w których przywieziono „skarby” to majstersztyk sztuki pakowania. Każda rzecz owinięta, włożona w taki sposób by nie uszkodzić…. Te dwa dni w Gminie Szczecinek to efekt wielomiesięcznych przygotowań, wielu godzin żmudnego zawijania, układania i zadowolenia, gdyż dochód ze sprzedaży zasili działanie Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Szczecinek oraz Szkoły Podstawowej w Turowie, za co  należą się ogromne podziękowania wszystkim kupującym. 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.