09.06.2018 -Wielkie wydarzenie w naszej szkole-piknik „BEZPIECZNI I NIEPODLEGLI”

Dzisiejszy dzień 09.06.2018 r był wyjątkowy i bardzo udany. Już od samego rana na boiskach ,,ORLIK” i terenach wokół naszej szkoły trwały wielkie przygotowania. Piknik „Bezpieczni i Niepodlegli” to podsumowanie naszej całorocznej działalności związanej z bezpieczeństwem oraz 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.  Zatem nie mogło zabraknąć na nim instytucji oraz stowarzyszeń bezpośrednio związanych z naszym przedsięwzięciem. Przygotowane przez zaproszonych gości stacje dostarczały naszym uczniom i ich rodzicom ogrom atrakcji. Piknik rozpoczął się od pokazów szkolenia psów oraz pokazu Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej Okręgu Koszalińskiego. Wszyscy mieli możliwość poszerzyć i utrwalić swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa, a przy tym świetnie się bawić. Radość na twarzach dzieci wskazywała na wspaniałą zabawę. Możliwość przebywania w wozie strażackim, policyjnym bądź w łodzi WOPR wywoływała wielkie emocje. Wszyscy, którzy chcieli wypróbować swoje umiejętności, mieli możliwość oddania strzałów na stacji Bractwa Kurkowego. Swoją wiedzą na temat przyrody uczniowie mogli wykazać się na stacji Nadleśnictwa ,,Czarnobór”. Tu również czekały na wszystkich wspaniałe nagrody. Na stacji  ,,SANEPID” dzieci rozmawiały o zagrożeniach, przejęte odpowiadały na pytania i cieszyły się z upominków. Wielu przybyłych korzystało ze  stanowiska stowarzyszenia TADMED, na którym można było pogłębić i utrwalić swoją wiedzę na temat pierwszej pomocy. Rzecznik Powiatowej Komendy Policji w Szczecinku  przybyłych na piknik zaopatrzyła w odblaskowe opaski, a Gmina Szczecinek w długopisy z logo Zespołu Interdyscyplinarnego.

Wszystkie atrakcje cieszyły się ogromnym powodzeniem. Przy każdym były długie kolejki, każdy chciał zjeść przepyszne ciasto, wygrać szczęśliwy los na loterii fantowej przygotowanej przez Radę Rodziców lub kupić bańki mydlane w sklepiku szkolnym.  W kąciku kreatywności dzieci z  pomalowanymi twarzami przemieniały się w kotki, tygryski i inne zwierzątka.

Ten piękny, niezapomniany dzień udał się dlatego, ze wszyscy, a więc rodzice i dzieci, pracownicy szkoły i nauczyciele oraz zaproszone instytucje i stowarzyszenia współorganizowali tę uroczystość.

Dziękujemy współorganizatorom za wyjątkowy piknik w naszej szkole. Cieszymy się, ze sprawił on tak wiele szczęścia i radości naszym ukochanym dzieciom. Życzymy, aby każdy nadchodzący dzień był równie wspaniały jak ten, który razem przeżyliśmy.

Beata Kaszuba

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.