Pobyt uczniów klas 4 – 6 SP Turowo w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku

Dnia 07.06.2018r. dzięki uprzejmości kadry dydaktycznej w/w ośrodka, uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w zajęciach ekologicznych połączonych z wykładem, prezentacją poszczególnych sal oraz eksperymentem i dyskusją. Doświadczeni  edukatorzy przez 2 godziny oprowadzili nas po tematycznych pracowniach ośrodka, poszerzając wiedzę i zainteresowania naszych uczniów poprzez naukę i zabawę.

      W salach leśnych wyposażonych w eksponaty dydaktyczne, świetnie imitujących naturalne środowiska lasu i łąki,  uczniowie mogli rozpoznać poszczególne piętra lasu, oraz żyjące w nich różne gatunki roślin i zwierząt. Na makietach obserwowali, jak drzewo transportuje wodę, tropy zwierząt, określali – ile lat ma drzewo, mogli przejść po ,,trzęsawisku”, rozpoznawali również odgłosy zwierząt.

     W sali akwarystycznej uczniowie zobaczyli różne gatunki ryb żyjące w  jeziorach  i rzekach, występujących w naszym  regionie, a także wiele gatunków chronionych w Polsce m.in.: jesiotra, pstrągi potokowe i tęczowe, amura białego czy kiełba białopłetwego. Na tarasie widokowym przy użyciu lornetek  i rejestratorów dźwięku mogli  obserwować sprzęt do napowietrzania wód  jeziora Trzesiecko oraz usłyszeć ,,odgłosy przyrody”.

     W pracowni Odnawialnych Źródeł Energii uczniowie poprzez doświadczenia i wspólną zabawę poznali w  jaki sposób  różne rodzaje energii odnawialnej zamieniane są na prąd i jak on może być wykorzystany.   Natomiast w sali  wodnej dzięki zgromadzonym tam eksponatom, mieli okazję zobaczyć: ,,lewitujący kran”, ,,wir wodny”, jak powstaje siła odśrodkowa, fale i tęcza. Najwięcej frajdy sprawił  im pobyt w ,,ogrodzie wodnym”, gdzie poprzez zabawę mogli sprawdzić wcześniej zdobytą wiedzę.

 

     Dziękujemy serdecznie kadrze dydaktycznej Centrum Edukacji Ekologicznej i  Rewitalizacji Jezior w Szczecinku za tak miłą i świetnie przeprowadzoną lekcję przyrody.

 

Organizator wycieczki: Jadwiga Sikora

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.